Manufacturer of a wide range of products which include 415 v acb distribution panel.
₹ 1000000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 5000A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Breaking Capacity | 50 kA |
| Busbar Rating | 5000 A |
| Panel Type | Fixed Type |
| Ingress Protection | IP42 |
| Working Temperature | 35 Degree |
| Ambient Temperature | 40 |
| Cable Entry | Bottom |
| Phase | Three Phase |
| Pannel type | IP54 |
| Rated Current | 6300 A |
Minimum order quantity: 1 Piece
Chandrashekhar Uppar (Technical Director)
S K Electricals
No.7/3,8th Cross, Sharadhamba Nagar, Jalahalli
Bengaluru - 560013, Karnataka, India