We are a leading Manufacturer of 415 v drawout panel from Bengaluru, India.
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 240A |
| Phase | Single Phase |
| Material | Mild Steel |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Bus Bar | Copper |
| Dimension | 35X18 Inch |
| Power | 3.7kW |
| IP Rating | IP54 |
| Application | Used to Control the Various Mechanical Functions |
Chandrashekhar Uppar (Technical Director)
S K Electricals
No.7/3,8th Cross, Sharadhamba Nagar, Jalahalli
Bengaluru - 560013, Karnataka, India