Providing you the best range of 415 v motor control center panel with effective & timely delivery.
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 5000A |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
| Rated Voltage | 440V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power | 13 kW |
| Bus Bar | Copper |
| IP Rating | IP55 |
| Dimension | 7X7 ft |
Minimum order quantity: 1 Piece
Chandrashekhar Uppar (Technical Director)
S K Electricals
No.7/3,8th Cross, Sharadhamba Nagar, Jalahalli
Bengaluru - 560013, Karnataka, India