Our range of products include three phase meter panel board and 1000a metering cubicle.
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 11 KV |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Manual |
| Current Rating | 5000A |
| Material | CRCA |
| IP Rating | IP54 |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 1000A |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 33 KV |
| Type | Oil Immersed |
| Material | MS |
| IP Rating | IP54 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Chandrashekhar Uppar (Technical Director)
S K Electricals
No.7/3,8th Cross, Sharadhamba Nagar, Jalahalli
Bengaluru - 560013, Karnataka, India