Manufacturer of a wide range of products which include manual changeover panels and 425 v automatic changeover panel.
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Rated current | 630 A |
| Poles | 4 Pole |
| Changeover type | On Load |
| Mounting type | Floor Mount |
| Rated voltage | 415 V |
| Enclosure rating | IP42 |
| Phase | Three Phase |
| Enclosure material | CRCA Steel |
| Operation mode | Manual Handle |
| Brand | ABB |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Power | 500 kW |
| Material | Mild Steel |
| Power Source | 425 VAC |
| Ip Rating | IP54 |
| Brand | ABB |
| Color | RAL 6032 |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Chandrashekhar Uppar (Technical Director)
S K Electricals
No.7/3,8th Cross, Sharadhamba Nagar, Jalahalli
Bengaluru - 560013, Karnataka, India