Offering you a complete choice of products which include 440 v lt distribution panel, 415 v lt distribution panel and l t power distribution panel.
₹ 800000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | Upto 6300 Amps |
| Rated Voltage | 440V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power | 1200KW |
| Brand | ABB |
| Material | CR |
| Bus Bar | Aluminium |
| Phase | Three Phase |
| IP Rating | 54 |
| Usage/Application | Power Distribution |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 800000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 1000 Kw |
| Brand | SKE |
| Material | CR |
| Phase | Three Phase |
| Bus Bar | Aluminium |
| IP Rating | IP 54 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | 2000 A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Panel Type | Sub Distribution |
| Busbar Rating | 2000 A |
| Ingress Protection | IP42 |
| Panel Material | CRCA Steel |
| Rated Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Chandrashekhar Uppar (Technical Director)
S K Electricals
No.7/3,8th Cross, Sharadhamba Nagar, Jalahalli
Bengaluru - 560013, Karnataka, India